ثبت اختراع ورزشی

مرحله 1

ثبت اطلاعات هویتی

مرحله 2

ثبت اظهارنامه

مرحله 3

بررسی شکلی و ماهوی

مرحله 4

بررسی علمی

مرحله 5

آگهی روزنامه رسمی

مرحله 6

گواهینامه ثبت اختراع

مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

کارشناسان ما در تمامی مراحل کنار شما هستند

جهت طی مراحل ثبت اختراع توسط کارشناسان، لطفا فرم اولیه ثبت نام را تکمیل کرده و ارسال فرمایید تا در اسرع وقت جهت انجام فرایند های لازم با شما تماس گرفته شود.

"(اجباری)" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

سوالات متداول ثبت اختراع در ایران

خیر- متقاضیان برای شروع فرایند ثبت اختراع خود به صورت اینترنتی می بایست اقدام کرده و کلیه مدارک و مستندات را بارگذاری نمایند و صرفا در انتهای کار و زمانیکه گواهی فیزیکی ثبت اختراع صادر شد برای دریافت نسخه فیزیکی می بایست کلیه مخترعین و مالکین( یا وکلای آنها) مراجعه حضوری داشته باشند.

خیر- کلیه متقاضیان( چه اشخاص حقیقی و چه حقوقی) فقط یکبار می بایست این اعمال را انجام دهند و پس از دریافت کدشناسایی و شناسه کاربری و رمز عبور ( که برای هر فرد پیامک می گردد)، برای ثبت اختراعات بعدی نیز با همان کد و رمز وارد حساب کاربری خود می شوند و اظهارنامه خود را ثبت می کنند.

ارزیابی اظهارنامه اختراع ابتدا در اداره اختراعات به لحاظ شکلی مورد بررسی قرار می گیرد تا فرمت نگارش به شیوه استاندارد و مطابق با دستور العمل ها تنظیم شده باشد همچنین در صورت وجود و ثبت اظهارنامه های مشابه، موارد به اطلاع متقاضیان خواهد رسید تا وجوه افتراق طرح خود را بیان کنند. سپس برای ارزیابی و بررسی ماهوی به یک مرجع علمی ذیصلاح ارسال خواهد شد.

در مراجع ذیصلاح داوری، کلیه طرح ها از سه منظر مورد بررسی قرار می گیرد.

1. نوآوری ( جدید بودن و تازگی در دنیا)
2. گام ابتکاری
3. کاربرد صنعتی و قابل استفاده بودن

هر طرحی برای پذیرش می بایست از هر 3 منظر امتیاز لازم را از مرجع داوری علمی کسب نماید.

مخترعین صرفا اشخاص حقیقی هستند که به نوعی آن اختراع حاصل تفکر و دانش و خلاقیت آنها می باشد. مالکین هم می توانند اشخاص حقیقی و هم حقوقی باشند که سهم آنها از اختراع به صورت درصد در گواهی ثبت اختراع قید می گردد و درصورت تجاری سازی و فروش اختراع بر مبنای درصد قید شده، از نتیجه و بهره مالی برخوردار می شوند.

هر اختراعی پس از پذیرش و اخذ شماره ثبت اختراع، از زمان ثبت اظهارنامه به مدت 20 سال مورد حمایت مرکز مالکیت معنوی ایران می باشد. شایان ذکر است این حمایت تنها در صورتی انجام می پذیرد که متقاضیان هر ساله نسبت به پرداخت حق ثبت سالیانه  اختراع خود اقدام نمایند در غیر اینصورت اظهارنامه اختراع از درجه اعتبار ساقط می شود.

پاسخ این سوال بستگی به چگونگی تنظیم اظهارنامه اختراع دارد. براساس تجارب موجود معمولا بین 4 ماه الی 12 ماه زمان می برد.

جهت اطلاع از هزینه های ثبت اختراع ورزشی برای اشخاص حقیقی و حقوقی درایران بهترین راه، تماس با مشاوران ما و پرسش است که از ریز هزینه های ثبت اختراع آگاهی لازم را بیابید.