تغذیه

چه مقدار کالری برای افزایش وزن خود نیاز دارید؟

ممکن است شما واژه ی کالری را فقط برای کسانی که دنبال کاهش وزن هستند شنیده باشید اما کالری به همان اندازه برای افزایش وزن هم مفید است. مخصوصا زمانی که شما هیچ گونه تغییری در ساختمان بدنتان مشاهده نمی کنید. بعضی اوقات شما به اندازه ای که فکر می کنید خورده اید نخورده اید.

فرمول افزایش وزن بسیار ساده است.مقدار کالری که دریافت می کنید باید از مقدار کالری که مصرف میکنید بیشتر باشد.

 

برای فهمیدن این موضوع که شما چه مقدار کالری برای افزایش وزن نیاز دارید باید مقدار کل مصرف انرژی روزانه ( total daily energy expenditure )خود را محاسبه کنید.این کار را با توجه به فعالیت روزانه خود به دست آورید

زمانی که مقدار عدد را محاسبه کردید دست کم 500 کالری به آن اضافه کنید و این کار را برای چند هفته انجام دهید تا تغییرات را مشاهده کنید.اگر هیچ گونه تغییری در وزن خود مشاهده نکردید این مقدار را تا750  یا حتی بیشتر از 1000 کالری بالای نمره ی  TDEEخود افزایش دهید.برای کنترل بهتر شرایط برای خود یک دفتر غذایی درست کنید و میزان چیزهایی که در طول روز می خورید را یادداشت کنید.

با میزان مصرف مناسب کالری و تمرین و وزرش متناسب شما می توانید در هر هفته بین 226 گرم تا 906 گرم اضافه وزن داشته باشید. اگر به این عدد نزدیک نیستید مقدار کالری مصرفی خود را افزایش دهید.

[author title=”ساغر صالحی” image=”http://”]کارشناس صنایع غذایی[/author]
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله

منبع
bodybuilding.com

نوشته های مشابه

اشتراک
به من اطلاع بده
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا