محاسبه شاخص توده بدنی ( BMI )

  • Hidden
  • Hidden
  • Hidden

جهت تعیین وزن مناسب شاخص هایی نیاز است و یکی از آنها bmi یا شاخص توده بدنی ( Body Mass Index ) بوده و این نمایه میزان تناسب قد و وزن فرد را اندازه گیری میکند. امکان محاسبه bmi شاخص توده بدنی در این بخش بشکل آنلاین وجود دارد و از این شاخص ،در تعیین وضعیت سلامتی وزن خویش میتوانید استفاده نمایید.

در محاسبه آنلاین شاخص توده بدنی جنسیت افراد ( مرد ، زن ) تاثیری ندارد. بدین معنی که فرمول محاسبه bmi زنان و مردان یکسان بوده و از یک روش استفاده میگردد ولی درتفسیر شاخص توده بدنی ( Body Mass Index ) ، جنسیت فرد در تعیین پهنه وزن مناسب و اضافه وزن فرد تفاوت ایجاد میکند.

همچنین باعنایت به اینکه ورزشکاران چیره دست نسبت به افراد عادی حائز بافت عضلانی بیشتری هستند لذا شاخص توده بدنی یا bmi آنها (درحالت قد برابر) درمقابل افراد معمولی مقداری بیشتراست.
این شاخصه برای کودکان و افراد با بیماری شدید و یا معلولیت و همچنین زنان باردار مرجع مناسبی برای تناسب وزن و قد نمیباشد .

خطرات مرتبط با اضافه وزن

اضافه وزن خطر تعدادی از بیماری های جدی را افزایش می دهد. در زیر لیستی از خطرات بر طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) گفته شده است :

خطرات مرتبط با کمبود وزن

کمبود وزن خطرات مربوط به خود را دارد که در زیر ذکر شده است.

آزمایشگاه آنلاین بامربی

محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)

محاسبه درصد چربی بدن (BFP)

محاسبه وزن ایده آل (IBW)

محاسبه ضربان قلب پایه

محاسبه نیاز روزانه آب بدن

محاسبه قدرت بیشینه (1RM)

محاسبه نوع استخوان بندی

محاسبه متابولیسم پایه (BMR)

آزمون سنجش شخصیت ورزشی

007 - AutismCreated with Sketch. تست هوش هیجانی در ورزش

تبلیغات